گزارش کارآموزی در مهد کودک

دسته بندي : علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی

 

توضیحات:

گزارش کارآموزی در مهد کودک آریا، در قالب فایل Word  و در حجم 21 صفحه.

 

مقدمه:

خانواده اولین جایی است که نوزاد آدمی پا به عرصه ی وجود می گذارد وتعامل وهم اندیش و اجتماعی  شدن را در آنجا و از دامن مادر می آموزد و به همراه سایر اعضای خانواده پرورش می یابد.

لازم است تا والدین و در مرتبه بعد،سایر اعضای خانواده بانیازهای روانی، مقتصیات سنی، تیپ شخصیتی کودکان و بطور کل تحولات جسمانی و روانی آنان، روش ها و اصل تربیت و ازضای نیازها آشنا باشند تا بتوانند با تامین بهداشت روانی و تربیت انسان هایی سالم از بعد روانی، جسمی و ذهنی، و افرادی پرطراوت، با امید پرورش داده و بدینوسیله جامه ای سالم را پایه گذاری کنند. زیراجامعه ی سالم بوسیله ی انسان های سالم بوجود می آید.

بخشی از متن:

کودکان در سالهای پیش از دبستان به علت خصوصیات سنی خود نیاز به فضای مناسب برای کار، فعالیتهای گروهی و حرکت دارند وآموزش در این سالها بیشتر بصورت بازی ، مشاهده وتجربه است . مهدهای کودک افزون بر داشتن مربیان خوب وبا تجربه ، بدلیل ویژگیهای خاص خود به فضای مناسب برای بازی وفعالیتهای گروهی وحرکت دارند ومکانی که برای احداث مهد کودک در نظر گرفته می شود باید تامین کننده مسائل ایمنی ، بهداشتی آسایش کودکان باشد  و بهتر است در جوار فضاهای سبز، آموزشی ومسکونی احداث شود.

۱) فضای بازی کودکان با هدف پرورش خلاقیت قوه ابتکار ، باید از یک قسمت اصلی وچند فضای جانبی تشکیل شود که فعالیتهای اصلی ودست جمعی مانند سرود خوانی ، قصه خوانی وبازی با اسباب بازی در آن انجام گیرد

۲) در مهد کودک باید قفسه های طبقه بندی وقابل دسترسی برای کودکان جهت نگهداری کاغذهای رنگی، آبرنگ، مداد رنگی وجود داشته باشد.

۳) میز وصندلی قابل شست وشو ومتناسب با اندازه های کودک نیز باید درنظر گرفته شود.

۴) رنگ آمیزی دیوارها باید زیبا، زنده، روشن و قابل شستشو باشد.

۵) ایجاد فضای سبز در محوطه باز مهد کودک به لحاظ حفظ سلامت محیط ضروری است در فضای بازی از وسائل بازی مانند تاب ، سرسره ، چرخ وفلک استفاده گردد تا نیازهای کودکانه او را ارضاء کند وعضلات کودک رشد کند تا بتواند به توانایی های خود بیافزاید.

 

این فایل کاملا ویرایش شده و شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی است و با فرمت  word در اختیار شما قرار می گیرد.

دسته بندی: علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 14871 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 21

حجم فایل:2,267 کیلوبایت

 قیمت: 24,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    مناسب برای دانشجویان رشته های آموزش ابتدایی، روانشناسی و علوم تربیتی

  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل word و قابل ویرایش