مقاله ترجمه شده روش تعیین بودجه مبتنی بر AHP و شبیه سازی برای تحقیق های ساخت و ساز عمومی

دسته بندي : علوم انسانی » مدیریت

توضیحات:

مقاله ترجمه شده روش تعیین بودجه مبتنی بر AHP و شبیه سازی برای پروژه های ساخت و ساز عمومیدر قالب فایل word و در حجم 21 صفحه به همراه مقاله زبان اصلی. این فایل توسط مترجم برای فرافایل ارسال گردیده است.

این مقاله ترجمه ای است از مقاله ای که اصل آن را می توانید به صورت رایگان از اینجا دریافت کنید. فایل زبان انگلیسی 10صفحه و مربوط به سال 2008 می باشد.

 

عنوان مقاله زبان اصلی:

AHP- and simulation-based budget determination procedure for public building construction projects

سال انتشار: 2008

محل انتشار:

Automation in Construction 17 (2008) 623–632

 

چکیده:

­ بودجه پروژه ­های ساخت و ساز عمومی، درصد بالایی از بودجه سالیانه دولت را در بر می­ گیرد. از این رو، تعیین بودجه پروژه ­ها بصورت عینی و واقعی، توجه خاص مأموران(متصدیان) دولتی را در تخصیص اثربخش این بودجه می­ طلبد. با این وجود، قوانین و مقررات تایوان برای تعیین بودجه پروژه ­های ساخت و ساز تنها بصورت کیفی فرایند اداری دولتی را توصیف می­ کنند. در غیاب یک روش سیستماتیک کمی، مأموران و متصدیان دولت عموماً بودجه پروژه ­ها را بر اساس تجارب شخصی­ شان تعیین می کنند، و در نتیجه نتایج بودجه ­ریزی غیر قابل اعتماد هستند. این تحقیق یک روش جدید به منظور تعیین بودجه پروژه ­های ساخت ارائه می­ کند. روش پیشنهادی مدل ارزشیابی چند معیاره مبتنی بر AHP را با مدل هزینه مبتنی بر شبیه­ سازی ترکیب می ­کند. AHP منعکس ­کننده ارزشیابی مأموران با توجه به معیارهای تعیین بودجه است. آیتم­های هزینه ­ای، متغیرها هستند. مدل هزینه، یک توزیع هزینه تجمعی ایجاد می­ کند که بر اساس آن مرزهای بودجه پروژه مشخص می­ گردد. نقاط قوت روش پیشنهادی از طریق کاربرد آن در یک پروژه در تایوان تشریح شده است.

 

بخشی از مقدمه:

بودجه­ های پروژه های ساخت و ساز عمومی اغلب سهم بزرگی از بودجه­ های سالیانه را در بسیاری از کشورها در برمی­ گیرند. برای مثال، بودجه ساخت و ساز عمومی در تایوان تقریباً 1.33 بیلیون دلار امریکا در سال 2002 بوده است، که چیزی در حدود 25% کل بودجه دولت مرکزی بوده است. کمیته ساخت و ساز عمومی(PCC)، بزرگترین آژانس دولتی مرتبط با ساخت و ساز در تایوان، مسئول تعیین بودجه پروژه­ های ساخت و ساز عمومی است که بالغ بر 1515152 دلار امریکاست( هر دلار امریکا معادل 33 دلار جدید تایوان است. دلار امریکا در سطور بعد مورد استفاده قرار می­ گیرد). یک بودجه کم، ریسکی ایجاد می­ کند که ممکن است پروژه با بودجه­ ای فراتر از آن اجرا شود. برعکس، یک بودجه زیاد در تضاد با حداقل­ سازی هزینه ­ها در جهت منافع مالیات­ دهنده است. مسئله غامض برای متصدیان PCC(یعنی بررسی کنندگان بودجه)، تعیین بودجه ­ای است که هم به اندازه­ کافی کم باشد تا هزینه­ ها کاهش یابد، و هم به اندازه­ای زیاد باشد که پروژه بطور موفقیت­ آمیزی به سرانجام رسد.

 

دانلود رایگان اصل مقاله به زبان انگلیسی

دسته بندی: علوم انسانی » مدیریت

تعداد مشاهده: 25737 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 21

حجم فایل:953 کیلوبایت

 قیمت: 50,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    مناسب برای دانشجویان رشته های مدیریت، صنایع، عمران و مدیریت پروژه


  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل word مقاله ترجمه شده بهمراه فایل pdf اصل مقاله به زبان انگلیسی